S/SB 825 Çelik Kazanlar

Yakıt: Gaz (doğal gaz, LPG) veya Sıvı Yakıt (motorin, fuel-oil)
Kapasite: 860.000 –51.084.000 kcal/h
%95’e varan yüksek norm kullanma verimi ile yakıt tasarrufu sağlar.
Gerçek tam üç geçişli silindirik konstrüksiyona sahiptir. Üç tam geçiş ve geniş ısı transfer yüzeyleri sayesinde yüksek su sıcaklıklarında bile çok yüksek verimle çalışır.
Düşük su hacmi ile kumandalara hızlı tepki gösterir ve kazanların tümü için geçerli olan yakıta bağlı yoğuşma sınırını kısa sürede aşıp, hızlı bir şekilde devreye girebilir.
Su ile soğutulan arka duman sandığı ve yüksek sayıdaki duman boruları ile büyük bir ısı transfer yüzeyi elde edilmiş ve bakım-temizlik işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla türbülatör kullanımına ihtiyaç kalmamıştır.
Türbülatörsüz duman boruları kolayca temizlenir. Türbülatörlerin kirlenmesi, aşınması ve çıkarılması gibi nedenlerle verimi düşmez, kurumun oluşturacağı tıkanma sorunları çok azalır, kazanın performansı tüm ömrü boyunca yüksek kalır.
Simetrik silindirik konstrüksiyonu ile kazanın basınç altındaki davranışlarını da emniyet altına alınmakta ve kazanın basınç dayanımı göreceli olarak yükseltilmektedir.
Küçük boyutları ve düşük ağırlıkları ile elde edilen kompakt yapı, yüksek kapasitelerde büyük öneme sahip olan nakliye ve yerleştirme konularını kolaylaştırmaktadır.
Küçük boyutlar, düşük su hacmi, kazanın tüm yan yüzeylerinde ve arka yüzeyinde su olması, 100 mm izolasyon ve alüminyum kazan kaplaması bir araya gelerek, düşük ışınım ve durma kayıplarına ulaşılır.

Detaylar için lütfen aşağıdaki listeden bir kategori seçiniz.

  • Buderus S 825L Çelik Kazan
  • Buderus S 825L LN Çelik Kazan
  • Buderus S 825M Çelik Kaynar Su Kazanı
  • Buderus SB 825L Entegre Yoğuşma Eşanjörlü Çelik Kazanlar
  • Buderus SB 825L LN Ent.Yoğ.Eşanj. Çelik Kazan