Kumanda Panelleri

Logamatic 4321 ve 4322 paneller orta ve büyük kapasiteli kazanlarda kullanılan panellerdir. Logamatic 4321 panel ile 4322 panel arasındaki tek fark, 4321’deki kontrol cihazı MEC 2 yerine, 4322’de kazan suyu sıcaklığını dijital olarak gösteren bir göstergenin bulunmasıdır. Her iki panel de aynı ölçülere ve aynı sayıda modül yuvasına sahiptirler. MEC 2’nin Logamatic 4321 panel üzerinde bulunmasından dolayı bu panel ana panel olarak adlandırılır. Çünkü MEC 2 tüm sistem parametrelerinin tanımlanıp, ayarlarının yapıldığı, ayrıca kazan ve sistemin kontrolünü sağlayan kumanda sistemidir. Dolayısıyla tek kazanlı sistemlerde veya çok kazanlı sistemlerin 1. kazanında (öncü kazan) Logamatic 4321 panel kullanılmalıdır. 4321’in üzerindeki MEC 2 alınıp bir 4322 panele takıldığında bu panel 4311 panele dönüştürülmüş olacaktır. Logamatic 4321 ve 4322 Panellerin en büyük avantajlardan biri genişletilebilir, modüler bir yapıya sahip olmalarıdır. Farklı tesisatlardaki farklı ihtiyaçlara uygun modüllerin panele takılması ile o tesisata en uygun kombinasyon sağlanır. Paneller temel olarak şu görevleri yapabilirler;

  • – Üç yollu vanalı ısıtma devreleri, boylerli veya Akümülatör + Eşanjörlü sıcak su hazırlama sistemleri kontrolü ve EIB Bina otomasyonlarına bağlantı imkanı (bağlantı modülünün alt yapısı hazırdır)
  • – Logamatic KW 4203 ECOKOM-C uzaktan kontrol sistemi ile uzaktan kontrol (PC, telefon vb ile kontrol, arıza bildirimi, haberleşme)
  • – Uzaktan kontrol sisteminin software’i Panelin içindeki bağlantı fişleri farklı renklendirilmiş ve kodlanmıştır. Bu fişler aynı renklerle modüllerde ve sensör kablolarında da mevcuttur. Böylece devreye alma sırasında herhangi bir hata oluşumu engellenmiştir.

Logamatic 4321 ve 4322’nin temel taşları CM 431 ve ZM 432 modülleridir. Bu iki modül sistemin ayar, kumanda ve kontrol görevlerini üstlenmişlerdir. Bu modüller dış hava sıcaklığına bağlı işletilen; tek veya çift kademeli veya modülasyonlu (oransal kontrollü) brülörlü; düşük sıcaklık, yoğuşmalı veya Ecostream kazanlara kumanda edebilirler. Kazan ve yakıt tipine bağlı işletme şartlarının ayrıca girilmesine gerek yoktur, çünkü bu şartlar Logamatic panellerde önceden tanımlanmıştır. Paneller ayrıca bina ve sistem özelliklerine bağlı otomatik eğri ayarı, otomatik adaptasyon ve optimizasyon; üzerine takılmış olan modülleri herhangi bir tanımlama gerektirmeden otomatik olarak algılama, her ısıtma devresi için ayrı yaz / kış geçiş sıcaklığı tanımlayabilme, 4 yıl hafızasını unutmama gibi ileri teknoloji göstergesi olan birçok özelliğe sahiptir.

Detaylar için lütfen aşağıdaki listeden bir kategori seçiniz.